Zgrzewane uszczelki magnetyczne – gdzie są stosowane?

Zgrzewane uszczelki magnetyczne - gdzie są stosowane?

Gdzie wykorzystywane są uszczelki?

Uszczelki to elementy powszechnie wykorzystywane w różnych miejscach oraz branżach. Znajdują zastosowanie w domach, fabrykach oraz wszelakich urządzeniach. Uszczelki służą do uszczelniania połączeń, zapewniając jednocześnie odpowiedni poziom szczelności.

Są powszechnie stosowane do uszczelniania rur i całej armatury, gdzie zabezpieczają przed przeciekaniem wody. Uszczelki wykorzystywane są też m.in. do uszczelniania okien, drzwi, w bramach garażowych, itp. Znajdują też zastosowanie w sektorze automotive.

Uszczelki wykorzystywane są również w branży chłodniczej, gdzie odgrywają kluczową rolę. Dobrze dopasowana uszczelka pozwala bowiem ograniczyć transfer ciepła, dzięki czemu całe urządzenie chłodnicze działa efektywniej. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór i regularny przegląd, ponieważ źle dopasowana lub uszkodzona uszczelka chłodnicza zmusi układ chłodniczy do dłuższej i cięższej pracy. Przełoży się to na większe koszty eksploatacji, jednocześnie skracając żywotność układu chłodniczego.

Zgrzewane uszczelki magnetyczne

Zgrzewane uszczelki magnetyczne wytwarzane są z miękkiego PCV w procesie ekstruzji. Instalowane są w różnego typu urządzeniach chłodniczych, m.in. szafach chłodniczych, regałach chłodniczych, ladach chłodniczych. Zgrzewane uszczelki magnetyczne zapewniają właściwe połączenie drzwi chłodniczych z korpusem urządzenia. Wkład magnetyczny umieszczany jest w specjalnie przygotowanej kieszeni wewnątrz uszczelki.

Z uwagi na różnorodność mebli chłodniczych na rynku dostępnych jest wiele modeli uszczelek. Pozwala to na dobór odpowiedniego modelu i jego właściwe dopasowanie do naszego urządzenia. Wkład magnetyczny również dostępny jest w kilku wersjach, które różnią się od siebie siłą przyciągania oraz polaryzacją. Dostępne są magnesy zarówno w wersji S N S, jak i N S N.

Szeroki wybór zgrzewanych uszczelek magnetycznych, uszczelek silikonowych i gumowych oraz profili posiada AiFO Components. AiFO to czołowy producent uszczelek magnetycznych. Oprócz tego w swoim szerokim asortymencie posiadają komponenty i rozwiązania dla producentów mebli chłodniczych i neutralnych, takie jak: skraplacze, parowniki, monobloki, elementy systemu odparowania skroplin.