Zajęcia indywidualne czy grupowe – co wybrać?

Zajęcia indywidualne czy grupowe – co wybrać?

„Co będzie dla mnie lepsze? Angielski w grupie czy lekcje indywidualne?”- to pytanie przynajmniej raz zadał sobie każdy adept języka angielskiego. Jest ono kluczowe: zastanawiamy się, gdzie będziemy mogli się więcej nauczyć, co nam da najszybsze efekty w możliwie najkrótszym czasie i jak zainwestować pieniądze, aby mieć z tego jak największe korzyści. Co należy wziąć pod uwagę aby dokonać dobrego wyboru? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć najlepszą opcję.

Jakiego kursu potrzebujesz?

Pierwszym pytaniem, jakie powinieneś sobie zadać, jest to, czego obecnie potrzebujesz. Czy zauważyłeś, że w szkole/firmie inne osoby dużo lepiej posługują się językiem angielskim na co dzień i chcesz szybko wyrównać zaległości? Jeśli tak to najlepszym wyborem będzie dla Ciebie kurs Business English. A może sprawdzałeś terminy wielu grup zajęciowych i żadna z nich nie jest w stanie wpasować się w harmonogram Twoich zobowiązań? Wtedy możesz postawić na kurs indywidualny z angielskiego online – będzie to najszybszy i najwygodniejszy sposób na regularny kontakt z językiem.

Sprawdź: https://www.conversando.pl/kursy-indywidualne/

Warto też poobserwować siebie i popatrzeć na lekcje języka angielskiego z perspektywy, która pozwoli ocenić, co będzie dla Ciebie większym wyzwaniem w danym momencie życia. Być może w czasie pandemii dużo czasu spędzałeś w domu i teraz chcesz to zmienić? Masz ochotę poznać nowych ludzi, ale trochę nie wiesz jak to zrobić? Zdecyduj się więc na lekcje grupowe. Wspólna pasja i zaangażowanie pozwalają tworzyć przyjaźnie na długie, długie lata! Jeżeli wiesz, że praca zespołowa to coś, co ładuje Twoje akumulatory – skorzystaj z tego! Język angielski ma być przede wszystkim przyjemnością i zabawą – to właśnie sekret, który sprawia, że nauka jest maksymalnie skuteczna!

Warto sprawdzić także: https://www.conversando.pl/kursy-business-english/

Zajęcia z native speakerem?

A może często wygłaszasz prezentacje w języku angielskim, wiesz, że jesteś w stanie odnaleźć się w niemal każdej sytuacji komunikacyjnej, ale czujesz, że Twój akcent nie jest adekwatny do Twojego wysokiego poziomu językowego – to materiał na zajęcia z native speakerem, który zadba o to, abyś pokazał się od najlepszej strony i podrzuci Ci nieoczywiste konstrukcje, które zaimponują Twoim

współpracownikom i klientom. Wtedy też warto zainwestować w lekcje indywidualne – będziesz mógł skupić się jedynie na tym aspekcie bez innych rozpraszaczy.

Jeżeli chcesz skupić się na pracy nad konkretnym aspektem językowym lub przygotowujesz się do ważnego konkursu językowego/olimpiady/wystąpienia/przemówienia – postaraj się o lekcje indywidualne. Dzięki temu lektor będzie mógł skupić się tylko na Tobie i Twoich potrzebach. Jeśli natomiast chcesz generalnie podciągnąć swój angielski i zacząć się lepiej komunikować – wybierz pracę w grupie, gdzie będziesz miał ku temu więcej stosownych okazji.

Więcej informacji: https://www.conversando.pl/zajecia-z-native-speakerem/

Kilka słów na koniec!

Jedno jest pewne: każda forma – obojętnie, czy jest to nauka w trybie indywidualnym czy grupowym – połączona z Twoją sumienną pracą nad danym materiałem dadzą oczekiwane rezultaty. Wybierz to, co jest w stanie najbardziej poszerzyć Twoje językowe horyzonty! ?