Szklarska Poręba: co warto zobaczyć?

Kto chce spędzić niezapomniane wczasy w Sudetach, ten z pewnością doceni turystyczny potencjał Szklarskiej Poręby. To wyjątkowy kurort, z którego można urządzać ciekawe wycieczki zarówno w Góry Izerskie, jak i w Karkonosze. Szklarska Poręba sama w sobie ma się czym pochwalić, a spacery po jej terenie każdemu z nas dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń. Co koniecznie trzeba tutaj zobaczyć?

Szklarska Poręba to miejscowość o ciekawej historii, w której rolę niezwykle istotną odegrali Walończycy. Ich tradycje do dziś pielęgnuje Sudeckie Bractwo Walońskie, dzięki któremu historyczne wycieczki po tej miejscowości mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. W ich trakcie można posłuchać ciekawych opowieści o legendarnym Duchu Gór oraz odwiedzić tak ciekawe miejsca, jakim jest Stara Chata Walońska. W jej wnętrzu każdy z nas może odbyć wyjątkową podróż w czasie oraz przeżyć jedyną w swoim rodzaju przygodę. Z chaty tej można się wybrać na ciekawy spacer, którego głównym celem stać się może pobliski wodospad Szklarki oraz wznoszące się przy nim Schronisko Kochanówka.
W czasie pobytu w Szklarskiej Porębie warto też odwiedzić Galerię Fotografii Artystycznej Jana i Janiny Korpal, wielką przygodą dla miłośników sztuki i kultury może się też okazać wizyta w Muzeum „Dom Hauptmannów”. Zabytkowa huta szkła, wystawa pełna cennych minerałów – oto kolejne atrakcje, na które warto zwrócić uwagę w tej miejscowości.
Dla aktywnych nie lada gratką będą wycieczki w masyw Szrenicy, która kusi i piechurów, i miłośników narciarstwa. W rejonie Szklarskiej Poręby nie brak też terenów, które idealnie sprawdzają się jako miejsca do biegania na nartach. Jednym z tych miejsc, które skutecznie przyciągają narciarzy – biegaczy, jest Polana Jakuszycka, kusząca i ciekawymi trasami, i niezwykle malowniczą okolicą.

Jak zaplanować wczasy w tej miejscowości? Nie jest to trudnym zadaniem. Szklarska Poręba może się pochwalić świetnie rozwiniętą infrastrukturą, dzięki czemu tanie noclegi na jej terenie można znaleźć o każdej porze roku.