Skuteczny kurs angielskiego dla dzieci – jaki powinien być?

nauka-angielskiego

Nauka języka angielskiego w dzisiejszych czasach stała się absolutną podstawą. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko chętnie się jej podejmuje, czy raczej pozostaje oporne na wiedzę, z pewnością zasługuje na kurs, który pomoże mu się rozwijać. Dzięki temu będzie miało możliwość sięgania po więcej – zarówno w szkole i pracy, jak i w kontaktach międzyludzkich oraz pasjach. Jaki powinien być dobry kurs języka obcego dla dzieci?

Indywidualne podejście – kurs dostosowany do wieku i możliwości

Czy w tej kwestii wiek ma znaczenie? Oczywiście! Dzieci pozostają skupione przez określony czas, dlatego sztuczne przedłużanie lekcji nie ma sensu. Po pierwsze, jest stratą pieniędzy, a po drugie – zniechęca do dalszej nauki. Aby kurs przynosił efekty i satysfakcję, lekcje powinny trwać maksymalnie 25 lub 45 minut – w zależności od wieku ucznia oraz charakteru zajęć. Krótsze jednostki sprawdzają się zwykle w przypadku rozmów z lektorem anglojęzycznym – wymagają większej koncentracji i zużywają więcej energii dziecka.

Cały kurs angielskiego dla dzieci powinien opierać się na przemyślanym programie. Ważne jest, aby dopasować harmonogram zajęć nie tylko do wieku, ale również do indywidualnych predyspozycji. Należy wziąć pod uwagę, ile dziecko już potrafi i monitorować przebieg nauczania. Nie ma sensu przechodzić dalej, jeśli uczeń nie opanował bieżącego materiału. Dobry kurs nie działa jak szkoła, w której trzeba podążać za ściśle określonymi standardami.

Efektywne działanie – mniej teorii, więcej praktyki

Każdy z nas miałby coś do zarzucenia systemowi edukacji. Sam przyznasz, że ogromny zakres wiedzy przekazanej Ci w szkole nie został wykorzystany w życiu. W przypadku nauki języka obcego sprawy mają się nieco inaczej. Decydując się na kurs języka dla dziecka, masz prawo wymagać efektywności. Ważne jest, aby zajęcia nie koncentrowały się wyłącznie na teorii. Podstawą jest praktyka, która ma nauczyć Twoje dziecko posługiwania się językiem w rzeczywistych sytuacjach.

Dobre szkoły językowe zatrudniają lektorów anglojęzycznych, którzy dbają o najwyższą jakość wiedzy i stymulują do coraz odważniejszych konwersacji. Jeśli martwisz się, czy Twoje dziecko sobie poradzi – poproś o zamianę lektora na polskojęzycznego. Zwykle nie jest to jednak konieczne. Okazuje się, że wiele dzieci szybko oswaja się z obcym językiem i swobodnie się w nim komunikuje – zwłaszcza w modelu pracy 1 na 1.

Nie bez znaczenia jest również ilość poświęconego czasu i skupienie nauczyciela na Twoim dziecku. Możesz być pewny, że przyswoi więcej wiedzy, kiedy będzie korzystał z lekcji indywidualnych. Odbędzie więcej rozmów, pozna więcej słówek, będzie swobodniej poruszać się w nowej sferze. Dzięki stałemu kontaktowi lektor jest w stanie na bieżąco dopasowywać poziom lekcji do postępów ucznia. Zachowanie płynności nauki sprawia, że przyswajanie języka stanie się znacznie szybsze.

naukaangielskiegodladzieci

Nauka bez przeszkód – wygodna forma online

Jest kilka istotnych spraw, które mogą wydawać się przeszkodami na drodze do skutecznej nauki Twojego dziecka. Pierwszą z nich jest czas, którego stale wszystkim brakuje. Posyłając pociechę na zajęcia stacjonarne, musisz liczyć się z organizacją transportu. Nawet jeśli nie będziesz musiał sam wsiadać w samochód, a wykorzystasz np. komunikację miejską, pozwolisz na użytkowanie czasu i energii dziecka. A przecież czas spędzony w autobusie lub tramwaju mogłoby przeznaczyć na odpoczynek lub odrabianie zadań.

Nową przeszkodą w ostatnich miesiącach stały się ograniczenia w przemieszczaniu i organizowaniu spotkań stacjonarnych. Aby zapewnić sobie spokój, a dziecku – komfort i oszczędność czasu, zdecyduj się na naukę angielskiego online. Taka forma wcale nie będzie mniej skuteczna, a ilość dostępnych kursów pozwoli na dopasowanie nauczania do potrzeb.

Co więcej – taka nauka może stać się prawdziwą zabawą! Platformy multimedialne, aplikacje, ćwiczenia interakcyjne – dzięki atrakcyjnym narzędziom nawet egzamin ósmoklasisty lub matura mogą stać się bułką z masłem!