Serwer Dell R740 – urządzenie o wielkiej mocy

Serwer Dell to doskonałe urządzenie, stworzone z myślą o firmach, które każdego dnia polegają na sprzęcie komputerowym. Praca w wielu miejscach nie byłaby możliwa bez odpowiedniego zaplecza komputerowego, bowiem istnieje duża liczba czynności, które nie sposób wykonać bez użycia odpowiedniego oprogramowania.

Serwer Dell to doskonałe urządzenie, stworzone z myślą o firmach, które każdego dnia polegają na sprzęcie komputerowym. Praca w wielu miejscach nie byłaby możliwa bez odpowiedniego zaplecza komputerowego, bowiem istnieje duża liczba czynności, które nie sposób wykonać bez użycia odpowiedniego oprogramowania. Zanim zdecydujemy się na zakup serwera, warto zapoznać się z poszczególnymi modelami oraz ich funkcjami, tak aby dobrać idealne urządzenie dla firmy.

Serwer – dlaczego warto?

Oczywiście serwer Dell nie jest dedykowany wyłącznie firmom, znajdzie on zastosowanie również w instytucjach publicznych – w zasadzie wszędzie tam, gdzie codzienna praca opiera się na dużej ilości danych. Sprzęt o takim charakterze pomaga zwiększyć wydajność oraz usprawnić przepływ danych pomiędzy poszczególnymi urządzeniami. Jest to najbardziej pożądana cecha serwera, gdyż spowolniona praca oznacza zmniejszenie zysków oraz znaczne wydłużenie wykonywanych czynności.

Ogromnym atutem jest również zwiększenie ochrony danych – wiele instytucji przechowuje znaczne ilości poufnych informacji, które nie powinny być rozpowszechniane na zewnątrz. Istnieje duże ryzyko, że w każdym momencie mogą one wyciec – przez przypadek bądź w konsekwencji ataku hakerów. Sądy, prokuratury, szpitale, a także szkoły szczególnie narażone są na tego typu działania, dzięki serwerom wszelkie gromadzone dane w obrębie tych instytucji są maksymalnie bezpieczne.

Dla kogo dedykowany jest Dell R740?

Duże firmy posiadają zazwyczaj swoje własne serwerownie, w których umieszczony jest sprzęt tego typu. W zależności od rodzaju serwera może występować on w formie rack lub tower. Poszczególne modele różnią się między sobą budową oraz posiadanymi cechami. Tower to wolnostojący sprzęt, przypominający nieco tradycyjny komputer PC. Rack natomiast musi być umieszczony w szafie serwerowej, w której zazwyczaj znajduje się już większa liczba podobnych urządzeń.

Model Dell R740 przeznaczony jest dla większych firm oraz dużych serwerowni. Należący do rodziny PowerEdge jest spośród innych serwerów najbardziej wydajnym. Posiada wbudowany procesor Intel Xeon SP, dzięki czemu zasoby obliczeniowe zwiększone są o 27% (wobec liczby rdzeni) oraz o 50% (wobec przepustowości). Istnieje również możliwość zainstalowania 3TB pamięci RAM ECC DDR4. Jego atutem jest funkcja monitorowania obsługi oraz przeprowadzania aktualizacji, niezależnie od umiejscowienia urządzenia. Ogromna wydajność oraz maksymalna ochrona pozwala na zastosowanie urządzenia nawet w dużej korporacji, która każdego dnia pracuje na milionie danych.