Pomysł na świąteczny prezent dla babci i dziadka

Zastanawiasz się nad ciekawym prezentem dla seniorów swojej rodziny? Wyjdź z inicjatywą i wręcz babci i dziadkowi fotoprezent. To unikatowy sposób na zamknięcie pięknych wspomnień w trwałej i oryginalnej formie. Poznaj najciekawsze propozycje!

Ozdoba domu i zdjęcie w jednym – kup dziadkowi fotoobraz na płótnie!

Fotoobraz na płótnie, który można zamówić na stronie internetowej Foto-Książki, to wyjątkowy pomysł na prezent i niebagatelna ozdoba wnętrza. Wybierz ciekawe zdjęcie, które ma dla dziadków znaczenie sentymentalne, a następnie stwórz na jego podstawie drukowany na płótnie obraz. To produkt od razu gotowy do powieszenia na ścianie! Płótno, na którym drukujemy fotoobrazy, to wodoodporny bawełniany materiał nazywany canvas o gramaturze 360g/m². Płótno zostaje naciągnięte na krosno malarskie, a następnie zabezpieczone za pośrednictwem fiksatywy, czyli środka, który chroni fotoobraz przed rozmazywaniem się i przyspiesza jego wysychanie.

Fotokalendarz na rok pełen wspomnień

Babcie i dziadkowie chętnie wieszają na ścianach także ozdobne kalendarze. W erze smartfonów i komputerów tradycyjny fotokalendarz z rodzinnymi zdjęciami przyniesie im z pewnością wiele radości i będzie okazją do zatopienia się w przyjemnych wspomnieniach. Pamiętaj, aby wybrane do prezentu zdjęcia były różnorodne i wiązały się z ciekawymi momentami w życiu seniorów. Może warto zerknąć do starych albumów i wydobyć zapomniane kadry z ich młodości?

Fotoksiążka, czyli album w innowacyjnym wydaniu

Choć współcześnie robi się znacznie więcej zdjęć niż w przeszłości – w końcu każdy telefon wyposażony jest w dobrej jakości aparat fotograficzny – to mniej uwagi poświęca się utrwalaniu ich w namacalnej formie. Kiedyś każdą kliszę wywoływało się u fotografa, a odbitki trafiały bezpośrednio do rodzinnego albumu. Dziś zdjęcia w cyfrowej formie przechowywane są na karcie pamięci telefonu lub dysku twardym komputera, gdzie rzadko ktokolwiek zagląda. Mamy na to radę – pięknie wydaną fotoksiążkę! Na poszczególnych stronach umieścić możesz zdjęcia, które wywołają uśmiech na twarzach dziadków. Mogą to być fotografie przedstawiające samych seniorów albo zdjęcia zbiorowe z innymi członkami rodziny. Uwzględnij także okres swojej młodości – dziadkowie z przyjemnością i nostalgią wspomną czasy, gdy ich wnuki były jeszcze małe. Do zdjęć dodaj daty i opisy i stwórz rodzinny album z prawdziwego zdarzenia!