Najszybsza metoda nauki strzelania

Rozwój nowoczesnej technologii determinuje działania mające usprawnić i przyśpieszyć naukę wielu umiejętności, których wcześniejsze nabycie trwałoby znacznie dłużej. Oprócz okresu nauki ważnym czynnikiem są również koszty wynikające z użytkowania drogiego sprzętu.

Taką umiejętnością, którą teraz możemy nabyć w znacznie szybszym czasie i nie ponosząc wysokich kosztów, jest strzelectwo, a dokładnie strzelectwo z wykorzystaniem lasera i nowoczesnych technologii multimedialnych. Nowoczesna strzelnica laserowa to doskonałe miejsce do treningu strzeleckiego nie tylko dla żołnierzy i innych służb mundurowych, ale również dla każdego, kto chciałby nabyć odpowiednie odruchy i nawyki. Można więc powiedzieć, że otrzymujemy bezpieczny i tani ośrodek szkoleniowy do nauki strzelania w różnych sytuacjach i warunkach. Prostota systemu zapewnia możliwość zamontowania go, w niemal każdym miejscu posiadającym minimalne wymiary 3 na 5 metrów, a jednocześnie umożliwia rozbudowanie lub dostosowania do bardziej wymagających obiektów. Są to więc oryginalne moduły laserowe, przystosowane do montażu na każdym rodzaju broni, zarówno palnej, jak i dowolnie wybranych replikach. Dzięki takim systemom szkoleniowym można istotnie obniżyć koszty każdego treningu strzeleckiego, począwszy od strzelania do celu, a skończywszy na strzelaniu w różnych warunkach i okolicznościach.

Możemy więc wyróżnić takie scenariusze jak:

  • strzelanie nocne lub w ciągu dnia z uwzględnieniem mgły, wiatru, burzy lub śniegu
  • strzelanie do ruchomych celów, podczas eksplozji lub zasłony dymnej.
  • Strzelanie w różnych krajobrazach (miejski, górzysty, leśny, zamknięte pomieszczenia)
  • Uwzględnienie wydajności danego pocisku (waga, kaliber, prędkość początkowa)
  • Strzelanie z dodatkowym oprzyrządowaniem (noktowizor, termowizja)

System jest doskonały do przeprowadzenia treningu strzeleckiego dla żołnierzy, czego potwierdzeniem jest zaakceptowanie go, jako nowego programu szkoleniowego przez Sztab Generalny Wojska Polskiego. To, co szczególnie należy podkreślić, to realizm wybranych warunków otoczenia treningu, jak i specyficznego zachowania określonych kul i trafionych celów. Oczywiście strzelnica laserowa, to również możliwość kontroli wyników przez instruktora, który może śledzić każde celne trafienie i w dowolnym momencie, zmieniać warunki lub scenariusz szkolenia. Ponadto, system generuje realistyczne dźwięki wystrzałów i wybuchów, co może być bardzo istotne podczas szkolenia żołnierzy i jednostek szybkiego reagowania. Podsumowując, strzelnica laserowa z jednej strony może być doskonałą zabawą, a z drugiej idealnym miejscem do szybkiego opanowania sztuki strzelania, w różnych warunkach. Na początku warto jednak skorzystać ze szkolenia początkowego, czyli odpowiedniego ułożenia broni w ręku, podstaw celowania w różnych okolicznościach, a dopiero później korzystać z bogatej oferty wielu scenariuszy.