Na Daleki Wschód raz jeszcze: zegarki Citizen

Gdybyśmy mieli tyle czasu, ile propozycji urządzeń do jego odmierzania, bylibyśmy szczęśliwymi ludźmi. Skoro jednak to tylko pobożne życzenie, przejdźmy skrótowo przez propozycje kolejnej marki, którą chcielibyśmy Państwu przedstawić. Tak by nie tracić czasu na… szukanie czasomierza. Ta marka to japońska firma Citizen.

Co warto wiedzieć o historii Citizen

Szczegółowo na ten temat pisała na swoim blogu firma Luxtime, my zaś przypomnimy kilka najważniejszych faktów. W 2018 roku Citizen obchodzi stulecie istnienia. To w latach 20. ubiegłego wieku powstał w Tokio instytut, w którym prowadzono badania i starano się skonstruować precyzyjne urządzenia pomiarowe. Wzięto na warsztat także zegarki. Nazwa firmy została ukuta w 1924 roku i pochodzi od jednego z zaprojektowanych przez nią modeli.

Dziś Citizen to jedna z największych światowych marek produkujących zegarki. Sprawdźmy, co ma dla Pań i Panów. Wybieramy najciekawsze – naszym zdaniem – propozycje z tych dostępnych w sklepie Luxtime.

Zegarki damskie Citizen

Można wybierać, już tradycyjnie, spośród zegarków na pasku i bransolecie. Prosimy o zwrócenie uwagi na ELEGANCE EM0524-83A. Koperta i bransoleta wykonane są tu z dwukolorowej stali szlachetnej w kolorze złota i srebra. Wykorzystano mechanizm Citizen Eco – Drive, cal. E031. Koperta ma wymiary 31 mm x 8,5 mm i okrągły kształt. Zastosowano na niej nietypowe rozwiązanie i oznaczono cyframi co drugą godzinę.

Drugi warty przyjrzenia się zegarek to CITIZEN LADY EO1184-81D. Ma cyferblat pokryty masą perłową i otoczony kryształkami. Tu również zastosowano połączenie dwukolorowej stali i oznaczono co drugą liczbą. Czyżby znak rozpoznawczy zegarków Citizen?

Citizen i zegarki męskie

O czymś takim jak zegarek męski AVIATOR BM7390-14E jeszcze nie pisaliśmy. Nietypowy jest tu pasek. Wykonano go z materiału, na którym wyraźnie widać sploty grubych nici. Ma datownik i fluorescencyjne pokrycie wskazówek. Pozyskuje energię do działania ze słońca! Rzeczywiście, jak nazwa wskazuje, pasowałby lotnikowi.

Innym modelem z tej linii jest AVIATOR BM7393-16H, tym razem już na ciemnym skórzanym pasku o fakturze skóry krokodyla. Utrzymuje wodoszczelność nawet do 100 m, a wymiary jego koperty to 42 mm x 11 mm. Ma mineralne szkiełko i oznaczenia minut rozmieszczone co 5 oczek.

Podsumowanie

Stworzyliśmy dwie pary zegarków damskich i męskich Citizen. Wśród wielu innych wyróżniają je wykorzystane materiały (masa perłowa, materiałowy pasek) oraz nietypowe oznaczenia godzin i minut. Wszystkie są trwałe i wodoodporne, choć – jak większość zegarków – tylko do pewnego momentu. Jaki czas odmierzałyby u noszących je właścicieli? Mamy nadzieję, że tylko dobry. Serdecznie polecamy zakup!