Mieszkania dla studenta w Krakowie – na co zwrócić uwagę?

Kraków słynie z malowniczej architektury i różnorodnych dzielnic, które otaczają sławną Uczelnię Jagiellonów. Studenci, którzy zamierzają studiować w tym pięknym mieście, mają do wyboru szeroki wachlarz ofert – od niewielkich pokoi po przestronne mieszkania. Gdzie warto szukać lokum, które sprawdzi się przez kilka lat studenckiej przygody?

Pokój dla studenta Kraków – gdzie szukać i o czym pamiętać?

Poszukiwania pokoju dla studenta w Krakowie najlepiej zacząć od bezpośrednich okolic uczelni. Dzięki temu zaoszczędzimy na biletach za komunikację miejską i pozostaniemy w centrum akademickiego życia, co dla młodych osób jest bardzo ważne, ponieważ pozwala poczuć się częścią uczelni. Dużym zainteresowaniem cieszą się m.in. dzielnice Krowodrza i Bronowice, położone blisko historycznego centrum.

Nie każdy właściciel będzie skory do wynajęcia pokoju studentowi. Warto po telefonicznej rozmowie umówić się na spotkanie, abyśmy mogli poznać i przekonać do siebie potencjalnego wynajmującego.

Pokoje najchętniej wynajmują pojedyncze osoby, które najczęściej nie spraszają do siebie znajomych z uwagi na brak prywatności. Dla wynajmującego to duży plus, ponieważ nie musi liczyć się z hałasem czy zniszczeniami, jakie powstają podczas imprez. Dlatego, jeżeli np. dysponujesz samochodem, opłaca się negocjować z właścicielem dostęp do miejsca parkingowego albo niższą kwotę czynszu najmu.

Mieszkania dla studentów Kraków – najlepsze oferty

Jeżeli chcemy zaoszczędzić pieniądze, warto wynająć dwu lub trzypokojowe mieszkania w kilka osób. Bardzo często decydują się na to studenci starszych lat, którzy poznali się już na zajęciach. Dzięki temu mogą spędzać ze sobą więcej czasu i cały czas pozostają w kręgu tych samych znajomych i zainteresowań. Wynajmowane mieszkanie to także dostęp do kuchni, łazienki i więcej przestrzeni do nauki. Brak ciągłej obecności wynajmującego daje także poczucie prywatności i swobody.

Jeżeli szukasz mieszkania i zależy Ci na bogatym życiu towarzyskim, wybierz bezpośrednie okolice Starego Miasta lub Kazimierza. Zwłaszcza Planty to rejon, gdzie wprost roi się od pubów, klubów i dyskotek, choć trzeba liczyć się z dosyć dużym hałasem, nierzadko także w nocy.

Kraków od wielu lat słynie z tego, że jest „miastem studentów”. Dlatego dosyć łatwo będzie nam znaleźć stancję, w której wygodnie spędzimy następnych kilka lat. Najlepsze oferty mieszkań i pokoi znajdziesz w Internecie (np. na stronie https://unibase.pl). Warto także pytać znajomych, którzy nieco lepiej znają charakter poszczególnych dzielnic i wiedzą, z czym wiąże się życie w danym miejscu.