Konsola na mikołajkowy prezent – jaką wybrać dla chłopaka?

Mikołajki zbliżają się dużymi krokami i warto już teraz zastanowić się jaki prezent warto kupić dla chłopaka. Większość mężczyzn kocha nowoczesne technologie oraz gry. Z tego względu idealnym prezentem, który zadowoli Twojego faceta może być konsola. Zobacz jakie sprzęty dostępne są na rynku i poznaj ich zalety, dzięki którym z pewnością wybierzesz odpowiednie urządzenie.

Nintendo Wii

Nowoczesna konsola Nintendo Wii to idealne urządzenie, które zapewni rozrywkę nie tylko Twojemu chłopakowi, ale także znajomym – szczególnie, kiedy urządzacie większe imprezy w mieszkaniu. W gry wideo możecie grać w większej grupie, co zapewnia świetną zabawę. Jedną z zalet tego urządzenia jest jego kompatybilność. Dodatkowo Nintendo Wii znacznie poprawia jakość gier. Sprzęt możesz kupić już za mniej niż 900 zł, co jest bardzo korzystne biorąc pod uwagę fakt, że to cena za dwie konsole w jednym. Ponadto Nintendo Wii wyposażona jest w specjalne kontrolery rozpoznające ruch, co niewątpliwie jest ciekawą zaletą. Dodatkowym atutem, na który warto zwrócić uwagę decydując się na tą konsolę jest całkowicie darmowy multiplayer oraz gry z Virtual Console i WiiWare.

Xbox 360 oraz One S

Tego typu konsole są równie chętnie kupowane jak PlayStation. Obecnie najpopularniejszym modelem, który cieszy się dużą popularnością jest Xbox One S. Zastosowana w niej technologia High Dynamic Range sprawia, że kolorystyka zarówno w filmach, jak i grach jest znacznie bogatsza. Z kolei obraz staje się bardziej realistyczny i wyraźny dzięki rozdzielczości 4K Ultra HD. Ten model sprzedawany jest w kilku ciekawych zestawach, a najpopularniejszy jest obecnie taki z dyskiem 1 TB, kontrolerem ruchu, padem oraz dwoma startowymi grami. Innowacyjna konsola xbox 360 także posiada wiele zalet. Pomimo tego, że jest nieco starsza wersja, to nie odbiega w dużym stopniu jakością od najnowszego modelu, a jego cena jest zdecydowanie niższa.

Sony PlayStation 3, 4, Vita

Bez wątpienia najpopularniejsze konsole na całym świecie kojarzone są z marką Sony. Obecnie dostępne urządzenia na rynku stworzone zostały aż w 4 generacjach. Również ceny PlayStation 3 oraz 4 spadają. Szczególnie warto przyjrzeć się takim sprzętom podczas promocjach w czasie Cyber Monday. Szerokie oferty sklepów umożliwiają Ci wybór różnorodnych zestawów konsoli o różnych pojemnościach dysku twardego, a także pakiet składający się wyłącznie z urządzenia, okablowania lub gamepada. Obecnie ogromną popularnością cieszy się zestaw PS4 1 TB, który w swojej kolekcji ma również gry takie jak Mafia III.

Którą konsolę wybrać na prezent?

Konsola na prezent dla chłopaka idealnie sprawdzi się przy takich okazjach jak mikołajki, urodziny czy prezent pod choinkę. Odpowiedni wybór urządzenia zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Wyżej wymienione urządzenia przede wszystkim zapewniają doskonałą zabawę osobom w różnym wieku, a nawet całym rodzinom. Przed podjęciem wyboru warto także przejrzeć różne fora internetowe, na jakich użytkownicy dokładnie oceniają konkretne modele konsoli wymieniając ich wady oraz zalety. Warto poczytać także więcej o parametrach tych urządzeń, by zainwestować w takie, które posłuży Twojemu chłopakowi na długie lata.