Język angielski on-line dla zapracowanych – analizujemy zalety kursu.

Szkoły języków stworzyły szereg kursów, które pozwalają na naukę w domu lub innym miejscu. Tak wielkie udogodnienie nie tylko nie odbija się na poziomie kształcenia, ale również dają niezbędną wiedzę na każdym stopniu zaawansowania i potwierdza ją certyfikatami.

Powiedzieć o kursach językowych on-line, że oszczędzają czas i pieniądze, to jakby nic nie powiedzieć. Angielski przez Skype to oferta dla osób, które są wiecznie w pracy lub dysponują niewielkim jego skrawkiem, który przeznaczają na odpoczynek. Lekcje ustalane są indywidualnie, a dzięki urządzeniom mobilnym miejsce odbycia lekcji zależne jest wyłącznie od użytkownika. Poza tym szkoły językowe dostarczają niezbędne materiały dydaktyczne czy „zeszyty on-line” w „Chmurze”, czyli miejscu zlokalizowanym na serwerze, do którego ma się dostęp 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu. Tak ogromne udogodnienia sprawiają, że kursant decyduje o czasie odbywania lekcji, czasie odrabiania prac domowych czy przyswaja i powtarza nabytą wiedzę w dowolnym momencie przed stały dostęp do zapisanych danych.

Lekcje ogólne

Angielski przez Skype oferuje lekcje ogólne, dla początkujących czy osób, które wyłącznie w stopniu komunikatywnym opanowały podstawy językowe i pragną je rozwinąć. Lekcje ogólne uczą, jak wykorzystywać nabyte umiejętności w codziennej komunikacji np.: w pracy. Kolejną zaletą jest nauka poprawnego i wysławiania się – trenowanie wymowy. Kurs on-line daje większą pewność siebie w mowie i piśmie, ponieważ jest ćwiczony indywidualnie na podstawie bezpośrednich rozmów, co przekłada się na swobodę i łatwość porozumiewania się po angielsku. Kursant nabywa automatyzmy i przestaje się zastanawiać na konkretnym wyrazem czy sentencją. Poza tym kurs on-line szlifuje gramatykę oraz zwiększa zasób słownictwa.

Lekcje dla zaawansowanych

Nauka angielskiego przez urządzenia mobilne daje możliwość poszerzenia już wcześniej nabytych dużych umiejętności językowych. Jeśli celem kursanta jest zdobycie specyficznej nomenklatury np.: angielski w biznesie to szkoły językowe również oferują wysoki stopień zaawansowania lekcji. Kurs pozwala na opanowanie specyfiki języka biznesowego, który używany jest na konferencjach, zebraniach firmowych, prezentacjach czy negocjacjach. Angielski przez Skype w biznesie, to także nauka tworzenia dokumentów, raportów, sprawozdań firmowych. Specyficzna nomenklatura dotyczy również finansów, rachunkowości, prawa lub rynków kapitałowych. Lekcje prywatne on-line nauczą kursanta specyfiki języka w powyższych działach. Biznes to nie tylko praca, ale również jej zdobywanie. Kursy przewidują naukę tworzenia CV w języku angielskim, poprawnego pisania prezentacji oraz uczą prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych.

Niezbędne dokumenty i certyfikaty

Decyzja o takim kursie jak angielski przez Skype daje także możliwość nabycia odpowiednich certyfikatów, które potwierdzą poziom posiadanych umiejętności językowych. Po zakończeniu programu nauczania następuje przygotowanie do egzaminu oraz sam egzamin. Po jego zaliczeniu uczestnik otrzymuje dyplom, który dokumentuje poziom nabytych umiejętności (FCE, CAE, CPE, BEC, BEC Vantage).

Kursy on-line oszczędzają czas, pieniądze, gwarantują stały dostęp do materiałów dydaktycznych oraz umożliwiają nabycie umiejętności językowych na każdym poziomie zaawansowania i są dokumentowane odpowiednim certyfikatami.