Jakie zabawki kupować dzieciom pod choinkę aby wspierać ich rozwój?

Jakie zabawki kupować dzieciom pod choinkę aby wspierać ich rozwój.

Wybierasz prezent dla swojego dziecka, ale nie wiesz jeszcze, co kupić? Dlaczego nie podarować mu prezentu, który będzie wpływał pozytywnie na pracę jego mózgu! Zabawki i gry to doskonały prezent pod choinkę, który dodatkowo angażuje mózg do pracy.

Zabawka, która rozwija zdolności poznawcze

Dzieci nie potrafią jeszcze skutecznie wykorzystywać wszystkich zmysłów. W związku z tym rodzice powinni zadbać o to, by ich dzieci mogły poprzez zabawę rozwijać swoje funkcje poznawcze, takie jak np. zdolność  przetwarzania słuchowego i wzrokowego.

Zatrzęsienie spotów reklamowych w grudniu może przyprawić o ból głowy. Przy nawale reklam dotyczących prezentów dla dzieci ciężko wybrać tę najlepszą. Dorośli często bez zastanowienia decydują się na zakupy zabawek, które według nich są ciekawe i interesujące. Dobrze jest znaleźć takie zabawki dla dzieci, które przysporzą im wiele radości oraz wpłyną pozytywnie na ich rozwój.

Zabawki sensoryczne dla najmłodszych

Dzięki zabawkom sensorycznym pobudzamy u dziecka aktywność i ciekawość świata.  Ponadto rozwijają one motorykę małą i dużą. Zabawki sensoryczne wpływają na rozwój zdolności manualnych u dzieci i kształtują ich koordynację ruchową. Warto po nie sięgnąć.

Gry wspierające logiczne myślenie

  • Gry edukacyjne – to nie tylko twórcze rozwijanie świadomości, ale także satysfakcja, która płynie ze zdobytej wiedzy i skutecznego reagowania na sygnały otoczenia. Dzięki nim dzieci uczą się nowych rzeczy i poznają otaczające je środowisko.
  • Gry planszowe -najlepszym wyborem będzie prosta gra, która skłoni Twoją pociechę do ćwiczenia logicznego myślenia, pamięci, koncentracji oraz kreatywności. Proste planszówki w estetycznej formie ucieszą każde dziecko i będą świetnym ćwiczeniem rozwijającym mózg.
  • Puzzle, układanki i karty memory – pozwalają ćwiczyć koncentrację, skupienie i pamięć krótkoterminową.

Jakich zabawek unikać

Jeżeli zauważasz, że Twoje dziecko się niecierpliwi, jest płaczliwe i łatwo się denerwuje, prawdopodobnie jest przytłoczone bodźcami, które do niego docierają.  Świat otaczający dziecko dostarcza mu już wystarczająco dużo impulsów potrzebnych do rozwoju. Wielofunkcyjne zabawki potrafią w szybki sposób przestymulować małego człowieka. Dlatego mając na uwadze dobro dziecka, wybieraj zabawki, które są proste, a jednocześnie zachęcają do aktywności fizycznej i umysłowej.

Podsumowanie

Pamiętaj o tym, aby przy wyborze zabawki kierować się wiekiem dziecka i jego umiejętnościami. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko poznawało świat poprzez zabawę, koniecznie musisz znaleźć odpowiednią grupę produktów. Dzięki temu będziesz mógł zapewnić mu bezpieczeństwo i stymulację rozwoju w odpowiednich fazach życia.

Warto zainwestować w gry edukacyjne  i puzzle, które pomogą rozbudzić wyobraźnię i ułatwią utrwalanie wiedzy. Przy ich pomocy bardzo łatwo otworzyć dziecku świat matematyki czy fizyki.

Szukaj zabawek z materiałów wysokiej jakości. Charakteryzują się one odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także ścieranie. Dzięki temu dziecko będzie mogło cieszyć się nimi dłużej niż w czasie okołoświątecznym.