Jak zachęcić dziecko do nauki języka angielskiego

Czy wiesz, że dzieci uczą się języka obcego w naturalny sposób? Są ciekawe otaczającego ich świata i pełne entuzjazmu. Dodatkowo ich umysły są bardziej chłonne w wiedzę, dzięki czemu szybko zapamiętują nowo poznane słowa i to bez najmniejszego wysiłku. Często rodzice starają się wykorzystać tę cechę u swoich dzieci i już od najmłodszych lat inwestują w ich rozwój. Ty również zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób zachęcić malucha do nauki języka angielskiego? Mamy dla Ciebie kilka bardzo ciekawych porad. Z naszymi pomysłami i asortymentem, jaki posiada sklepkujonek.pl Twoja pociecha z pewnością będzie wybitnie utalentowanym poliglotą. Let’s get started!

Motywacja słowem kluczem do sukcesu

Najważniejszym elementem, który ma ogromne znaczenie w nauce języka angielskiego przez małe dziecko jest jego stałe wspieranie. Jak wiadomo – im maluch będzie bardziej zmotywowany, tym chętniej będzie poszerzać swoją wiedzę. Poza słowami pochwały warto postawić także na odpowiednie pomoce dydaktyczne, które zachęcą dziecko do poznawania nowych słówek związanych np. z jedzeniem, czy szkołą. Świetnym czynnikiem, który skutecznie motywuje dzieci do nauki języka angielskiego są karty edukacyjne. Stworzone z myślą o najmłodszych przedstawiają słówka angielskie w obrazkach – takie rozwiązanie sprawdza się doskonale, gdyż dzieci są znakomitymi wzrokowcami. Dodatkowo warto stale motywować je do poznawania nowych wyrażeń – Jak powiedzieć po angielsku kura? Myślę, że po opanowaniu wszystkich części ciała przyjdzie czas na zwierzęta mieszkające na wsi. Pewnie nie możesz się już tego doczekać. – widzisz jakie to proste?

Karta edukacyjna części ciała – zdj. sklepkujonek.pl

Edukacja zespołowa – w grupie siła!

Umożliwienie dziecku przebywania wśród rówieśników, np. w trakcie wakacyjnego obozu językowego to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonałe warunki do poszerzenia zdolności językowych. Jeśli będzie spędzać czas z innymi dziećmi, porozumiewając się z nimi w języku angielskim, to z pewnością nabierze pewności w komunikacji i pozna nowe słówka, czy zwroty. Zastanawiasz się, czy możesz mu pomóc jeszcze w domu? Oczywiście, że tak! Przed wyjazdem spakuj dziecku plansze edukacyjne. Dzięki nim Twoja pociecha zyska pewność, że w razie ćwiczeń, czy wieczornych rozmówek żadne słówko nie wypadnie mu z pamięci. Co zrobić jednak, gdy obóz językowy nie jest możliwy? Zorganizuj dziecku weekend językowy w domu ze znajomymi z klasy, czy kuzynami! Rodzice pociech z pewnością ucieszą się z Twojego genialnego pomysłu.

Słuchanie piosenek = odgadywanie angielskich słówek

Twoje dziecko uwielbia słuchać piosenek? Wprowadź do jego playlisty te po angielsku! Poszukaj w Internecie prostych piosenek dla dzieci, takich jak chociażby Old Macdonald i odgaduj z pociechą pojawiające się w tekście zwierzęta. Tylko pamiętaj, aby dać dziecku fory – w końcu to ono ma ćwiczyć swoje słownictwo. Dla urozmaicenia zabawy wyciągnijcie karty edukacyjne. Po skończonej piosence możesz poprosić swojego małego ucznia o wymienienie z planszy zwierząt, których nie było w piosence. Bez wątpienia utrwali sobie ich angielskie nazwy, a dodatkowo poćwiczy wymowę. Zdobywanie wiedzy przez zabawę skutecznie zachęca dzieci do nauki angielskiego.

Nauka języka angielskiego od małego

Jeśli i Ty chcesz cieszyć się z sukcesów językowych swojego dziecka to już teraz zacznij skutecznie zachęcać je do nauki. Podejmując taką decyzję, od najmłodszych lat dajesz maluchowi klucz, do kariery za granicą, czy w międzynarodowej firmie. Postaw także na odpowiednie pomoce dydaktyczne – z nimi nawet nauka w domu poprzez zabawę przyniesie ogromne efekty, które znajdą swoje odzwierciedlenie w przyszłości.