Jak wklejać zdjęcia do albumu?

Zdjęcia to cenne pamiątki – najważniejsze chwile naszego życia utrwalone na papierze. Tworzenie rodzinnych czy tematycznych albumów, które stanowią wspaniałą ozdobę domowej biblioteczki, to najlepszy sposób na przechowywanie wspomnień i przeżyć.

Warto zadbać o to, aby zdjęcia umieszczane w albumie stanowiły nie tylko ładne kompozycje, ale i zachowały swoje piękno i dobry stan na długo. Oto kilka sposobów na prawidłowe wklejanie zdjęć do albumu.

Tradycyjne narożniki

Małe, trójkątne rożki służące do mocowania fotografii na kartach albumu, to tradycyjna i popularna metoda. Narożniki należy nasunąć na rogi zdjęcia, a następnie przykleić w wybranym miejscu. Trójkąciki mogą być wykonane z kartonu lub folii. W pierwszym przypadku będą one widoczne na pierwszy rzut oka, dlatego należy wcześniej przemyśleć kwestię kształtu i barwy, tak aby nie gryzły się one np. z kolorem papieru czy też stylistyką całości. Najprostsze wersje w neutralnych odcieniach sprawdzą się zawsze. Ale dostępne są również narożniki z rozmaitymi zdobieniami, które stanowią dodatkową ozdobę. Dzięki nim album na zdjęcia zyska na oryginalności i unikatowości.

Klej do mocowania zdjęć

Klej jest najprostszym rozwiązaniem. Ważne, aby był on dedykowany specjalnie do mocowania zdjęć, ponieważ zwykłe kleje mogą niszczyć fotografię- często dają bardzo nieestetyczne wykończenie w postaci marszczeń i zgrubień. Delikatny, bezkwasowy klej zapewni bezpieczeństwo i czystość wykonania.

Przylepce

Przylepce to dwustronne naklejki niewielkich rozmiarów. Mocuje się je do spodniej strony fotografii, a następnie umieszcza na karcie albumu. Klej użyty do produkcji przylepców jest w pełni bezpieczny dla zdjęć, a same naklejki są cieniutkie i zupełnie niewidoczne, ponieważ nie przebijają przez fotografie. Zaletą tego typu rozwiązania jest względna szybkość, precyzja i łatwość wykonania. Optymalna ilość kleju pozwala na estetyczne umocowanie zdjęć, bez ryzyka zabrudzenia czy sklejania się kart albumu.

Przylepce w taśmie

Bardzo wygodną opcją są przylepce w taśmie. Mają one formę podobną do korektora w myszce- rolka z naklejkami jest umieszczona w obudowie. Wystarczy dobrać ilość przylepców do wielkości fotografii i umieścić zdjęcie w wybranym miejscu. Taki podajnik znacznie usprawnia i ułatwia pracę. Jest wygodny w użytkowaniu, a przyklejone za jego pomocą fotografie idealnie trzymają się na swojej pozycji i wyglądają estetycznie. Dyskretny sposób mocowania fotografii umożliwia tworzenie dowolnych, autorskich kompozycji.

Poradę przygotował sklep z ramkami i albumami na zdjęcia – Fotosklep55.pl