Jak przygotować się do matury z angielskiego?

Egzaminy maturalne zawsze powodują przyspieszony puls, szczególnie wtedy, kiedy już prawie mają zakwitnąć kasztany. Nawet osoby, które niezbyt do tej pory interesowały się nauką i powtarzaniem wiadomości, zaczynają szukać cudownych metod na poradzenie sobie z egzaminacyjnym stresem. Nie odkryjemy Ameryki, mówiąc, że najlepiej zawczasu zaplanować przygotowania do majowego maratonu.

Co przed maturą? Jak przygotować się do egzaminów?

Powtórki w szkole, samodzielne kartkowanie kompendiów wiedzy, kursy językowe w przypadku egzaminu z angielskiego lub innego języka obcego – sposobów na trening przed egzaminami jest naprawdę sporo. Jedni wolą robić to sami, inni potrzebują wsparcia fachowców. Korepetycje i kursy językowe pozwalają mocniej ruszyć z kopyta, jednak niewiele pomogą, gdy ktoś nie jest do nich przekonany i nie włoży w to choćby minimum własnego zaangażowania. A przecież jest o co powalczyć – wyniki z matur rozszerzonych to podstawa procesu rekrutacji na wyższe uczelnie.

Kursy językowe mogą oznaczać większe szanse przy rekrutacji na wyższe uczelnie

Oczywiście są kierunki studiów, na których jest więcej miejsc niż chętnych, za to te najbardziej oblegane mogą przebierać nierzadko pomiędzy 2-3 tysiącami kandydatów. Jedynym sposobem, by zwiększyć swoje szanse, jest bardzo dobrze napisany arkusz maturalny. Warto sprawdzić przed rekrutacją, jakie przedmioty można wziąć pod uwagę przy obliczaniu własnych szans na wymarzone studia. Ostatni coraz więcej uczelni pyta o wynik egzaminu rozszerzonego z języka angielskiego. Może więc warto postawić na kursy językowe przed maturą, zwłaszcza że coraz więcej ofert dotyczy pracy z formami wypowiedzi na egzaminach. Podczas zajęć przyszli abiturienci mogą zapoznać się z typowymi zadaniami z arkuszy. Konwersacje też się przydadzą – w końcu obowiązkowo każdy musi zdać egzamin ustny z wypowiedzią na wybrany temat.

Dodatkowe lekcje zawsze mogą przełożyć się na lepszy wynik

Czy nie wystarczą powtórki i ćwiczenia w szkole? Kursy językowe przydadzą się zwłaszcza przy podejściu do poziomu rozszerzonego. Zazwyczaj mniej niż połowa uczniów deklaruje podejście do rozszerzenia, więc nie zawsze szkoły oferują zajęcia dodatkowe dla zainteresowanych. Nawet jeśli można pójść na dodatkową lekcję angielskiego czy wybranego języka, dla zaangażowanych kursy językowe stanowią spore zwiększenie szans na wysoki wynik i dodatkowe punkty w rekrutacji na studia. Warto poszukać szkoły językowej lub kursów z dobrymi opiniami, byle nie na dwa tygodnie przed końcem szkoły.