Hoverboard – najpopularniejsze marki elektrycznych deskorolek

Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, a od kilku ostatnich sezonów można ją znaleźć w każdym sklepie sportowym. Hoverboard, czyli elektryczna deskorolka to ciekawa alternatywa dla klasycznych deskorolek i doskonały pojazd dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Deskorolki można wykorzystywać do codziennych dojazdów, jazdy rekreacyjnej czy zabawy na świeżym powietrzu. Jak działa hoverboard? Czym wyróżniają się najpopularniejsze modele dostępne na rynku?

Jak działa hoverboard?

Deskorolka elektryczna jest urządzeniem, które porusza się w odpowiedzi na ruch ciała użytkownika. Napędzana jest za pomocą elektrycznych silników i energii z akumulatora, który należy co kilkanaście godzin ładować. Jak działa hoverboard? To proste. Umieszczone w pojeździe sensory wyczuwają nacisk ciała na odpowiednią partię urządzenia, co wywołuje ruch w odpowiednim kierunku. Pochylenie ciała ku przodowi sprowokuje ruch do przodu, przełożenie nacisku na prawą lub lewą stopę spowoduje skręt, a nachylenie ciała do tyłu wywoła efekt zatrzymania się. Kupując deskorolkę elektryczną, trzeba się przygotować na co najmniej kilka dni, a niekiedy tygodni ćwiczeń, by móc szybko, płynnie i zwrotnie poruszać się po mieście. Koniecznie należy opanować pojazd, przyzwyczaić się do niego, wyczuć ruch i odpowiedzi na każdy nacisk. Podstawą bezpiecznej jazdy jest kontrola hoverboarda.

Najpopularniejsze modele deskorolek elektrycznych na rynku

Marka Cavion proponuje dwa modele deskorolek elektrycznych o różnej średnicy kół. Z reguły większe koła lepiej poradzą sobie z nierówną nawierzchnią i dziurami niż koła mniejsze. Prędkość hoverboardów Cavion nie przekroczy 10 km/h, więc nadają się do jazdy dla dzieci i młodzieży. Ciekawy wygląd zachęca do zakupu. Prędkość ograniczoną do 10 km/h znajdziesz w wielu innych deskorolkach, bowiem jest na tyle szybka, by poruszać się wygodniej niż pieszo i na tyle wolna, by jechać bezpiecznie między pieszymi.

Równie ciekawą propozycję ma w swojej ofercie polska firma Manta. Wybrane urządzenia poruszają się nieco szybciej, bo do 12 km/h, ale są zwrotne i komfortowe w jeździe. Hoverboard swobodnie poradzi sobie z podjazdem pod górę o maksymalnym kącie nachylenia 15 stopni. Deskorolkę elektryczną należy ładować po przejechaniu 15 km. Jeśli zależy Ci na dłuższym zasięgu urządzenia, czyli możliwość przejechania nieco dłuższego odcinka drogi, można sprawdzić modele proponowane przez Fitkraft czy Goclever.

Należy pamiętać, że deskorolka wymaga ładowania. Hoverboard marki Fitkraft, podobnie jak pojazdy innych producentów, posiada akumulator litowy, którego pełne podłączenie do prądu po całkowitym rozładowaniu wynosi maksymalnie dwie godziny.

Wybrane marki proponują wersje rozbudowane deskorolek elektrycznych, np. z wbudowanymi głośnikami Bluetooth z możliwością połączenia ze smartfonem i odsłuchiwania muzyki w trakcie jazdy czy światłami LED, które zapalają się w momencie ruchu i podświetlają drogę. Często jako akcesorium dodatkowe pojawia się pilot, który pozwala zdalnie zablokować i odblokować hoverboarda.