Elbląg: co warto zobaczyć?

Elbląg jest ciekawym miastem, na terenie którego nuda nikomu nie grozi. Co warto zobaczyć w trakcie wycieczki po jego terenie? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególną uwagę?

Wycieczki po Elblągu mogą sprawić wiele radości wszystkim miłośnikom historii. Wiadomo, że miasto to może się pochwalić długą historią, która sięga czasów średniowiecza. Założone przez Krzyżaków, dość długo stanowiło część Hanzy. W XV wieku Elbląg został przyłączony do Polski, stanowił też jeden z najważniejszych ośrodków portowych dawnej Rzeczypospolitej. Do dziś na terenie tego miasta nie brak cennych zabytków, które w ciekawy sposób przypominają o czasach jego świetności.

Spacery po starym mieście są dla każdego z nas wyjątkową szansą na nacieszenie się wspaniałymi zabytkami, w gronie których znajduje się m.in. gotycki kościół św. Mikołaja – patrona rybaków i żeglarzy. Ta ciekawa budowla może się też pochwalić wspaniałym wystrojem wnętrza, w którym nie brak cennych zabytków. Do tych dzieł sztuki sakralnej, na które warto tu zwrócić szczególną uwagę, zalicza się XV-wieczny krucyfiks oraz rzeźba św. Mikołaja. Warto też zwrócić uwagę na gotycką chrzcielnicę, którą ozdobiono ciekawymi scenami z życia Matki Boskiej i Chrystusa. W kościele tym pięknie prezentuje się też gotycki tryptyk Trzech Króli, będący jednym z tych zabytków sakralnych, obok których nie można przejść obojętnie.

Co jeszcze warto zobaczyć w Elblągu? Z pewnością warto zajrzeć do Muzeum Archeologiczno-Historycznego, w którego murach zgromadzono wiele cennych dzieł sztuki sakralnej. To wyjątkowa placówka, do której turyści spędzający wakacje w rejonie Elbląga zaglądają bardzo chętnie. Dla tych, którzy chcą odpocząć od gwaru wielkiego miasta i nacieszyć się relaksem w otoczeniu wspaniałej zieleni, ciekawym punktem na mapie Elbląga stanie się Bażantarnia. Jest to wyjątkowy park leśny, na terenie którego każdy z nas będzie mógł się nacieszyć wypoczynkiem w wyjątkowo pięknej scenerii.