Blokada językowa. Jak się przełamać?

nauka-jezyka

Można wyróżnić pewną grupę osób, która chociaż potrafi porozumiewać się w języku angielskim to ma swego rodzaju blokadę i nie przełamie się, by tajniki językowe wykorzystać w kontaktach z innymi osobami.
A taka blokada językowa potrafi być uciążliwa.

Co zrobić, aby nabrać odwagi?

W odniesieniu do nauki języka obcego, odpowiedź wydaje się oczywista: jak najwięcej mówić. Natomiast, nie zawsze i nie dla wszystkich jest to takie oczywiste, gdyż naprawdę wiele osób zżera stres, kiedy zostaną o coś zapytane przez obcokrajowca, bądź mają świadomość, że w celach zawodowych, czy tez osobistych za jakiś czas wyjadą za granicę. Najczęściej są to osoby, które dopiero co zaczęły się uczyć języka obcego i które jeszcze nie do końca pewne są a propo posiadanych umiejętności. Jednak jeśli przełamią się co do tego, by języka używać na co dzień to raczej nie będą miały kłopotu z tym, by szybko nabrać wprawy. Wiele osób na przykład decyduje się na to, żeby wyjechać za granicę i tam podkształcać swoje umiejętności językowe. Najczęściej, są to osoby młode. Jednak teraz też ludzie starsi dążą do tego, by przyswajać język dosyć mocno i takie osoby mogą korzystać z pomocy native speakerów w szkołach językowych.

Szkoły językowe nastawione na komunikację

Do szkół językowych nastawionych głównie na komunikację zaliczyć można akademię językową Lincoln, z jakiej dokładnym programem zajęć można się zetknąć na lincoln.edu.pl oraz przekonać, że faktycznie warto się tam uczyć. Native speakerzy przygotowują zajęcia, w jakich nacisk kładzie się na komunikowanie w parach, grupach oraz dyskusje tematyczne. Zajęcia są ciekawe i zaaranżowane w takich warunkach, w jakich mogłyby się odbywać potencjalne rozmowy z obcokrajowcami. I to rzeczywiście pomaga przełamać barierę językową. Obawa posługiwania się obcym językiem powinna być przez konkretne osoby całkowicie wyeliminowana. Im bardziej odważni jesteśmy w kontaktach interpersonalnych z obcokrajowcami, tym bardziej nam się to przysłuży.
Zarówno prywatnie, jak i zawodowo.