Auto na minuty – czy to możliwe?

Wynajem samochodów to jedna z najpopularniejszych usług transportowych w Polsce. W tym zakresie funkcjonują różne rozwiązania – jednym z nich jest wynajem aut na minuty. Z opcji tej chętnie korzystają zarówno klienci biznesowi, jak i osoby indywidualne.

Wynajem aut na minuty – na czym to polega?

Wynajem samochodów na minuty to nowoczesna usługa transportowa charakteryzująca się przede wszystkim tym, że w całości jest obsługiwana z poziomu telefonu komórkowego. Każdy, kto chce wynająć auto na minuty, musi najpierw zainstalować na smartfonie aplikację Panek CarSharing, a następnie założyć w niej konto. Rejestracja wymaga przesłania skanu ważnego prawa jazdy oraz podpięcia karty płatniczej, z której pobierane są płatności za przejazdy. Po aktywowaniu konta klient zyskuje dostęp do wielu funkcji, jakie posiada aplikacja.

Wynajem aut na minuty – jak działa aplikacja?

Wspomniana aplikacja jest niezbędna przede wszystkim do otworzenia samochodu oraz zakończenia usługi. Interaktywna mapa pokazuje wolne pojazdy w lokalizacji, która interesuje kierowcę. Poprzez kliknięcie rezerwuje on wybrany samochód, a następnie musi dotrzeć do niego w określonym czasie. Z poziomu aplikacji można też zgłaszać operatorowi usługi ewentualne usterki – nie wymaga to bezpośredniego kontaktu z wypożyczalnią. Samochód na minuty to doskonała alternatywa dla transportu publicznego i sposób na wygodne poruszanie się po mieście,

Wynajem aut na minuty – o czym pamiętać?

Chcąc wynająć samochód na minuty, warto brać poprawkę na parę istotnych kwestii. Nie każdy pojazd da się wypożyczyć w ramach tej usługi, czego doskonałym przykładem są m.in. auta luksusowe. Warszawa to jedna z kluczowych w kraju lokalizacji, gdzie funkcjonują różne formy najmu pojazdów, w związku z czym każdy znajdzie wariant odpowiadający jego indywidualnym potrzebom. W przypadku luksusowych samochodów w rachubę wchodzi tradycyjny najem krótko- lub długoterminowy, co oznacza konieczność zawarcia pisemnej umowy z wypożyczalnią. Warto rozejrzeć się za ofertą skrojoną na miarę konkretnych preferencji.