Najlepszy gadżet na prezent – przegląd oferty producenta

Najłatwiejszym sposobem, by zapaść w pamięci kogokolwiek, jest wręczenie mu drobnego, niezobowiązującego upominku. Przy czym warto zwrócić uwagę, że w sytuacjach biznesowych, ten upominek tylko teoretycznie jest niezobowiązujący. Rzeczywiście, biznesmeni wręczający gadżety reklamowane swoim klientom nie oczekują niczego w zamian, jednak ich prawdziwą intencją jest ekspozycja loga i to, aby jako firma dobrze się zaprezentować potencjalnemu nabywcy. Jest to marketing, który działa długofalowo.

Dla kogo gadżety reklamowe?

Głównym odbiorcą gadżetów reklamowych są firmy, które pragną pozyskać nowych klientów poprzez nienachalną reklamę w przyjemnej formie. Oferując potencjalnemu klientowi praktyczny długopis, smycz, lub inne gadżety prezentowe, można niewielkim kosztem zafundować sobie wysokiej jakości reklamę. Nic tak bowiem nie zachęca klienta do skorzystania z usług firmy jak świadomość, że będzie się przez firmę potraktowanym z należytym szacunkiem i kulturą. A gadżety reklamowe właśnie to sugerują, że na klientach się nie oszczędza. Często takie gadżety są wykorzystywane również do propagowania pewnych wydarzeń kulturalnych, akcji promocyjnych i innych, które mają na celu bardziej uświadamianie niż sprzedawanie produktów i usług.

Komu zafundować reklamowe gadżety?

Praktycznie w każdej firmie przydaje się zapas reklamowych upominków, które można dołączyć do prezentu dla pracownika na święta, czy wręczyć komuś z rodziny czy przyjaciół. Warto brać pod uwagę, że nawet najmniej bezpośrednia forma reklamy może się okazać skuteczna w szerszym kontekście. Przykładem może tu być posługiwanie się firmowym długopisem przez dziecko w szkole, przez co inne dzieci mimochodem zapamiętują logo firmowe w swoich głowach. W przyszłości może to zaowocować zwiększeniem sprzedaży przez takie dziecko, nawet zupełnie nieświadome tego, jak duży wpływ wywarła na nim taka forma reklamy.

Nietypowe gadżety reklamowe

Z pewnością każdy ma na swoim biurku wiele długopisów opatrzonych logotypami różnych firm, z którymi miało się kiedykolwiek do czynienia, lub podobnymi smyczami reklamowymi. Na stronie https://www.bewu.pl/blog/ możemy jednak zapoznać się z przebogatą ofertą firm reklamowych tworzących gadżety spersonalizowane, opatrzone brandem Twojej firmy. Wśród ciekawszych upominków mogą być na przykład gadżety elektroniczne – stacje pogody, ładowarki, słuchawki, zegarki, a także wiele innych urządzeń. Są one praktyczne i każdy obdarowany z pewnością chętnie wykorzysta je w codziennym życiu. Na tego typu urządzeniach można umieścić pożądane cechy, takie jak logotyp firmy, by gadżet nie pozostawiał wątpliwości dotyczących swojego pochodzenia. Z przeprowadzanych badań wynika, że klientom bardzo dobrze kojarzą się firmy, które inwestują w tak nietypowe, specyficzne formy reklamy, a co najważniejsze – nie oszczędzają na pozyskiwaniu potencjalnych klientów. Ta szczodrość wywołuje w klientach automatyczne skojarzenie, że firma dba o swoich nabywców, nie żałuje na nich pieniędzy, nawet gdyby miała to być bezzwrotna inwestycja. W praktyce oznacza to, że nie będzie żałowała pieniędzy również na dostarczenie im najwyższej jakości produktów i usług!

Sposób na niezobowiązujący prezent

Bywają sytuacje, w których potrzebujemy pomysłu na niezobowiązujący, ale praktyczny prezent. Gdy kolega z pracy ma urodziny lub wybieramy się w odwiedziny do dawno niewidzianych wujków, może nam się przydać coś praktycznego, co z chęcią wykorzysta każdy, a co nie będzie niosło za sobą żadnych podtekstów. Breloki, czapki, kubki termiczne z ciekawymi nadrukami na życzenie klienta – to bardzo szeroka oferta gadżetów reklamowych, na których może się znaleźć dosłownie każda grafika. W wielu przypadkach rozwiązuje to problem trudności ze znalezieniem właściwego prezentu dla kogoś, kogo preferencji i gustu nie znamy.

Interesującym gadżetem może być tez galanteria skórzana, czy produkty eko, jak choćby ładowarka słoneczna, czy ekologiczny zestaw biurowy. To prezent, którym nie sposób urazić kogokolwiek, a można wręcz zainspirować do podjęcia działań w kierunku ekologii.